8 סיבות שאתם חייבים לעבור לדשא סינטטי

שתפו לחברים

תוכן עניינים

אם חשבתם לעבור לדשא סינטטי ואתם עדיין מתלבטים אם כדאי לכם אז אתם חייבים לקרוא את המדריך הבא! לדשא סינטטי יש יתרונות רבים על פני דשא טבעי אבל אנשים רבים מתלבטים האם המעבר לדשא סינטטי יהיה נכון עבורם ומה הם מפסידים כאשר הם נוטשים את מרבדי הדשא המסורתיים.

בכתבה הבאה ניתן לכם שמונה סיבות שאולי לא לקחתם בחשבון לעבור לדשא סינטטי ולהיפרד לשלום ממכסחת הדשא הישנה והחלודה.

סיבה 1- מים, מים בששון

בסופו של דבר, להשקות מדשאה בישראל זו אינה פעולה קלה גם אם הכנרת מתמלאת בשנים מסוימות והמחסור במים אינו נראה בטווח המיידי.

הסיבה לכך היא שצריך לחשב את כמות המים המומלצת לפי זן הדשא ותנאי האקלים לפי עונות השנה. השקיית יתר של המדשאה תגרום לריקבון השורשים בעוד שהשקיה בחסר תגרום לדשא להתייבש ולהצהיב. דשא סינטטי אינו דורש השקיה כלל ונשאר ירוק ורענן לאורך כל השנה.

כל מי שטיפל במדשאה בימי חייו, יודע שאחד מהגורמים המתסכלים ביותר בטיפול בדשא טבעי הוא חשבון המים בסוף החודש. ישראל סובלת כבר שנים רבות ממחסור במים ומושגים כמו: "היטלי מס בצורת", "ישראל מתייבשת" "חייבים לחסוך במים" היו שגורים בכל בית בישראל בשנים האחרונות.

סיבה 2- בלי רעלים ובלי כימיקליים

דשא טבעי דורש דישון, הדברה וריסוס בחומרים כימיים לא מעטים. אם נרצה שהמדשאה שלנו תהיה ירוקה ועמידה לאורך שנים אז יהיה לנו קשה להימנע משימוש בחומרים אלו.

מיותר לציין שהנזק הבריאותי והסביבתי הוא רב ואם נרצה להימנע משימוש בחומרים אלו אז נגלה לאחר זמן קצר מדשאה במראה מוזנח ולא אטרקטיבי. דשא סינטטי אינו דורש שימוש בחומרים כימיים ולאחר התקנתו מראהו נשאר אחיד וירוק לאורך כל השנה.

סיבה 3 – ללא חרקים ומזיקים

אין דבר יותר מעצבן מלגלות שכל הבית שלנו שורץ פרעושים ופשפשים שהכלב הביא עימו מהגינה. מזיקים וחרקים נמצאים לרב במדשאות ובקרבת צמחייה אורגנית מכיוון שהם מוצאים בהם מזון ומכסה.

דשא סינטטי אינו מספק להם תנאי סביבה אטרקטיביים ובכך מצמצם את אזור המחייה שלהם בעשרות אחוזים. נמאס לכם להשתמש בשירותם של מדבירים? מרגישים גירודים בכל הגוף? דשא סינטטי הוא הפתרון האידיאלי עבורכם.

סיבה 4 – ללא מושפע מתנאי הסביבה

דשא סינטטי אינו מושפע כלל מתנאי הסביבה! הוא לא יתייבש מול שמש יוקדת, יקפא בחורף קשה או ירקיב בהצפות של מים. דשא סינטטי עובר הליכי ייצור קפדניים אשר מאפשרים לו להיות עמיד בחום של עד 78 מעלות צלזיוס ואף בדרגות קיפאון.

רוצים ליהנות ממדשאה במרפסת או במשרד? דשא סינטטי יוכל להגשים לכם את החלום בקלות! אתם מקבלים מדשאה ירוקה שאינה מושפעת מתנאי הסיבה לאורך שנים רבות של הנאה.

סיבה 5 – מתנקה בקלות וללא בוץ ולכלוך

כל הורה יודע כשהילדים חוזרים הבייתה מהגן אז חולצים את הנעליים מחוץ לבית – כולנו יודעים איך הבית שלנו יראה אם לא נעשה זאת. כאשר הבוץ והלכלוך נמצאים אצלנו בגינה אז הדרך שלהם לסלון קצרה מאוד.

כאשר מתקינים דשא סינטטי מפזרים שכבת חצץ המאפשרת ניקוזים מהירים של מי הגשמים וזו הסיבה שבגינה לא יהיו הצפות ושלוליות בוץ מיותרות. דשא סינטטי ניתן לניקוי בקלות על ידי שטיפה בלחץ מים, מטאטא או מפוח עלים. אתם מקבלים משטח משחקים ירוק ונקי לילדים וחוסכים תסכול רב וזמן ספונג'ה.

סיבה 6 – רך ונעים למגע

דשא סינטטי מיוצר כיום מסיבים רכים ונעימים למגע אשר מאפשרים לנו ליהנות ממשטח רך ובטיחותי מפני נפילות וחבטות. טכנולוגיית הייצור של דשא סינטטי השתנתה בשנים האחרונות והפיתוחים האחרונים בתעשייה מאפשרים לנו לקבל מוצר בטיחותי עם רכות סיבים מופלאה.

לכולנו יש זיכרון ילדות נוסטלגי, שאנחנו מתגלגלים על מדשאה ירוקה ונהנים מזמן איכות עם המשפחה ומחברים. ואנחנו נוטים פחות לזכור נפילות כואבות, בורות נסתרים, גירוי בעור וגירודים בשל אלרגיה ופריחה.

סיבה 7 – מראה טבעי

אחד החסמים הגדולים ביותר בהתקנת דשא סינטטי הייתה המראה הלא אטרקטיבי שלו ביחס לדשא טבעי. המתנגדים המובהקים לדשא סינטטי, אמרו בנחרצות כי דשא סינטטי לעולם לא יראה טבעי! לפני כעשור אולי זה היה נכון, אך בשנים האחרונות התעשייה עברה מהפך משמעותי ומיטב היצרנים פיתחו דגמים שנראים ממש כמו הדבר המציאותי.

אחד החסמים הגדולים ביותר בהתקנת דשא סינטטי הייתה המראה הלא אטרקטיבי שלו ביחס לדשא טבעי. המתנגדים המובהקים לדשא סינטטי, אמרו בנחרצות כי דשא סינטטי לעולם לא יראה טבעי! לפני כעשור אולי זה היה נכון, אך בשנים האחרונות התעשייה עברה מהפך משמעותי ומיטב היצרנים פיתחו דגמים שנראים ממש כמו הדבר המציאותי.

דשא סינטטי משלב בתוכו מספר גוונים של ירוקים, צהובים וחומים ושילוב מספר גוונים באותו מרבד מעניקים לו מראה טבעי במיוחד. בנוסף, צורת הסיבים מדמים זני דשא טבעי באופן מדהים כך שהמראה שלהם מתמזג בכל גינה בצורה מושלמת..

סיבה 8 – חיסכון כספי

אם חשבתם שמחיר דשא סינטטי גבוה מדשא טבעי אז יש לכם טעות! דשא סינטטי יקר יותר תחילה, אם מחשבים את עלות ההקמה הראשונית של מדשאה סינטטית אך לטווח הארוך הוא מנצח בקרב הכלכלי בענק.

דשא טבעי דורש רכישה של כלי עבודה ותחזוקה, שימוש בשירותיו של אנשי מקצוע ותחזוקה, השקיה, כיסוח ורכישת חומרי הדברה ודישון. דשא סינטטי ידרוש מאיתנו רק השקעה כספית ראשונה בהתקנתו ובתשתיות חצץ וחומרים ולאחר מכן נחזיר את השקעתנו לאחר שנתיים – שלוש שנים בממוצע.

אם התלבטתם עד כה אם לעבור לדשא סינטטי אז אנו מקווים שהכתבה עזרה לכם להבין את היתרונות הגלומים במרבד הפלא הירוק. דשא סינטטי יאפשר לכם ליהנות ממדשאה ירוקה, ללא טיפול ותחזוקה ותחסוך לכם כאב ראש וכסף רב במרוצת השנים. אתם מוזמנים לפנות למומחים של דשא קבוע לייעוץ בבחירת הדשא הסינטטי המתאים במיוחד עבורכם.

אולי יעניין אותך

עיצוב מרפסת 12 מטר

עיצוב מרפסת 12 מטר – איך עושים את זה?

החלום הישראלי בדרך כלל כולל בית עם גינה, ילדים בחצר וכלב או כלבה, אם אפשר. אבל, מה לעשות, המציאות לא תמיד מסתדרת בדיוק כמו שהיינו רוצים.

עיצוב מרפסת מודרני עם דק עץ

עיצוב מרפסת

הבית שלכם הוא המקום החשוב והמשמעותי בחייכם. הבית הוא המקום ממנו אתם יוצאים ליום העבודה שלכם וחוזרים חזרה, הבית הוא המקום בו אתם מבלים עם האנשים היקרים לכם מכל, בני המשפחה שלכם.

מיטות שיזוף לגינה

איך להתאים ריהוט גן לסוג הפרגולה

עיצוב הגינה הביתית מצריך שילוב בין אלמנטים עיצוביים לצרכים פונקציונליים, תחת מגבלות של היקף שטח הגינה, אקלים וסביבה לצד כיוון האוויר, שעות החשיפה לשמש ועוצמת הקרינה, אל מול אופי המשפחה, הרכב המשפחה והרגליה. אחד האלמנטים הראשונים הנדרשים לעיצוב ולניצול נכון של הגינה הוא התקנת פרגולה, המספקת הצללה וקירוי והופכת את החלל החיצוני לבית לחלל המתאים לבילוי ולאירוח.

כורסא מודרנית מעור חום

הקליקו למבצעים חמים בגרופון