רעיונות לחיפוי קיר מטבח

שתפו לחברים

תוכן עניינים

חיפוי קירות המטבח משלב בין פונקציונליות לנגיעות עיצוביות, ומהווה חלק בלתי נפרד לתכנון ולעיצוב המטבח והחלל המרכזי בבית כולו.

בבחירה של חיפוי למטבח חשוב להביא בחשבון את היקף החיפוי, גובה החיפוי, מיקומו ביחס למעברי צנרת פנימיים, משטחי בישול וחום, כמו גם לסגנון העיצובי של המטבח.

יש שיבחרו ליצור חיפוי חלקי לקיר, לחלק החשוף למים, לאדים וללכלוך וכתמים כתוצאה מעבודות המטבח, ויש שיעדיפו למשוך את החיפוי לגובה, עד התקרה או קרוב אליה, להגנה אופטימלית על קירות  המטבח תוך אמירה עיצובית.

חשיבות החיפוי לקיר המטבח

קיר המטבח אשר זקוק לחיפוי הוא הקיר ממנו יוצא משטח העבודה, השיש ולרוב גם הכיריים. לחיפוי קיר מטבח מספר מטרות חשובות:

איטום

המטבח הוא חדר רטוב- חלל בו קיימים מעברי צנרת וזרימת מים. חיפוי קיר המטבח מגן על הקיר מפני רטיבות, התנפחות ונזקי מים.

ניקיון

חיפויי מטבח עשויים מחומרים דוחי מים וכתמים, אינם סופחים שומנים וקלים לניגוב ולניקוי, בשונה מן הקיר הבסיסי שעשוי לספוח שומנים, תבלינים, לחות ואדים וחומרים נוספים שיביאו להכתמה, שינוי צבע ופגיעה במראה הקיר.

עיצוב

המטבח הבנוי משלב בין מספר חומרים, בניהם עץ, שיש, מוצרי נירוסטה ואחרים. חיפוי המטבח נועד ליצור הרמוניה עיצובית אשר מחברת בין הללו ויוצרת זרימה טבעית במראה המטבח.

לצד העיצובים המסורתיים הנוגעים בעיקרם בקרמיקה בהירה, עולם עיצוב הפנים והמטבחים מציע מספר עיצובים חדשניים, בעלי אמירה ונוכחות, בהתאמה לסוגים שונים של מטבחים וסגנונות עיצוב.

כמה טיפים לעיצוב מרפסת גדולה וכמה טיפים לעיצוב מרפסת קטנה

כמובן, עיצוב מרפסת מושפע קודם כל, בראש ובראשונה, מהגודל. במידה ומדובר על מרפסת קטנה, היינו ממליצים לכם למצוא כל פתרון יצירתי כדי להשאיר עוד קצת מקום פנוי. למשל, בחירה של מערכת ישיבה הכוללת פינות אחסון, הנחה של צמחים על מעקה המרפסת כדי לפנות מקום ברצפה, בלי לוותר על צמחייה, כל אלו יעזרו לכם לנצל את השטח של המרפסת הקטנה, בצורה הטובה ביותר. לעומת זאת, אם אנחנו מדברים על עיצוב מרפסת גדולה, נסו דווקא למלא את החלל עד כמה שניתן. הבעיה המרכזית של מרפסת גדולה, זה שבתוך זמן קצר, אתם עתידים לגלות כי חלק נכבד מהמרפסת הופך למה שקוראים לו בשפה העמימית: 'הג'אנקיה של הבית', כלומר, חלק מהמרפסת הופך כמו 'למחסן זמני ולא מוכרז' של הבית. כדי למנוע את זה, רכשו מחסן למרפסת, שם תאחסנו את כל הציוד בצורה מסודרת. אם יש לכם עוד מקום, הניחו עוד מושב לפינת הישיבה ומלאו את החלל הנותר בעציצים. כך, המרפסת תקבל כמו סוג של 'מסגרת' והתחושה תהיה של אסתטיקה והרמוניה של המרחב.

בין העיצובים המובילים לשנת 2023:

חיפוי קיר בשיש

חיפוי קיר בשיש הוא למעשה שבירה של העיקרון המוביל בהתקנת חיפוי קיר מטבח, שגורס כי החיפוי בא ליצור הפרדה בין השיש- משטח העבודה, לארונות המטבח. הבחירה בשיש כחומר לחפוי הקיר יורת מראה מטבח אחיד והרמוני, משחק הצללה שנוצר מהבדלי הגובה ושבירת האור בין השיש המשמש כמשטח עבודה לאותו השיש המוצמד לקיר, מתבסס על יחידות שיש גדולות במראה חלק ואחיד ולא באמצעות אריחים, ומספק עמידות ואיכות גבוהה.

חיפוי קיר מזכוכית

זכוכית היא חומר גלם אשר מספק רמת איטום מעולה, נוחות עבודה וניקיון ומראה קלאסי ויוקרתי. חיפוי קיר מזכוכית מגיע במגוון רחב של עיצובים וטקסטורות, כאשר ניתן לתכנן ולהדפיס על זכוכית כל אלמנט או תמונה מה שמאפשר עיצוב בנגיעה אישית בכל מטבח. משטחי הזכוכית רחבי היקף ויוצרים משטח בעל המשכיות טבעית. החשש מפני חומר שאינו עמיד בלחץ ועשוי להישבר מתפוגג אל מול משטחי זכוכית עבים ועמידים במיוחד שאינם נפגמים בקלות. חיפוי קיר מטבח מזכוכית מתאים למטבחים קלאסיים, מודרניים ונורדיים ומעניק אלמנט של יוקרה וחדשנות. מדובר גם בחיפוי היקר ביותר כיום בשוק.

חיפוי קיר באבן

חיפוי קיר באבן מספק מראה כפרי, חמים ועיצוב ייחודי למטבח, אולם נוגד את מטרות החיפוי שנועד מלכתחילה להגן על קיר האבן מפני רטיבות, לכלוך ושומנים. במטרה לספק מענה הן לצורך הפונקציונלי והן למראה המרשים שיוצר החיבור בין לבנים במראה בנוי, כקיר טבעי, חשוב לבחור באבן מסוג עמיד ואיכותי שממעט לספוח אליו לחות, כמו גם לצפות את הקיר לאחר הצבת החיפוי בשכבת הגנה פולימרית שקופה ובלתי נראית לעין, שתגן על הקיר מפני הצטברות לכלוך בחריצים, כתמים ורטיבות.

חיפוי קיר קוריאן

חיפוי קיר חדיש ופחות מוכר בעולם העיצוב, המתבסס על חומר פולימרי גמיש, עמיד בתנאי לחות ודוחה כתמים ונוח לעיצוב. חיפוי קיר מקוריאן מאפשר בחירה בין מגוון סגנונות עיצוב, במראה עץ טבעי, בתצורת אבן ובריקים, ססגוני וצעיר, מודפס, לבן ואלגנטי ואחרים. הקוריאן קל לניקוי ולתחזוקה ונחשב לפתרון עיצובי במחיר נוח, אולם נוטה לשריטות ופגמים ועמיד לפחות שנים ביחס לפתרונות החיפוי האחרים.    

טיפ חשוב לבחירת חיפוי קיר למטבח

חיבור בין עיצוב המטבח לעיצוב הבית- סגנון הבניה המודרני מחבר בין חללים, ובמרבית הבתים ודירות המגורים נמצא חלל מרכזי הכולל את מתחם הכניסה, הסלון, פינת האוכל והמטבח בחלל פתוח וגדול. כל תכנון עיצובי באחד מן החללים הללו יתכתב עם כלל האלמנטים העיצוביים בחלל. חיפי המטבח יצטרך להשתלב לא רק אל מול השיש וארונות המטבח, אלא גם עם ריהוט הסלון, התאורה במרחב ואלמנטים נוספים.

כמו כן חשוב להביא בחשבון את הרגלי השימוש במטבח, ולשלב חיפוי שמספק פונקציונליות מלאה ביחס לאלו.

אולי יעניין אותך

אריחי קרמיקה למטבח כפרי

המדריך השלם על קרמיקה למטבח כפרי

עיצוב בסגנון כפרי הוא אולי המגמה הבולטת ביותר בשוק הישראלי. אנחנו, הישראלים, מאופיינים בחיבור העז שלנו לבית, למשפחה, לאדמה.

כורסא מודרנית מעור חום

הקליקו למבצעים חמים בגרופון