עיצוב מרפסת

שתפו לחברים

תוכן עניינים

הבית שלכם הוא המקום החשוב והמשמעותי בחייכם. הבית הוא המקום ממנו אתם יוצאים ליום העבודה שלכם וחוזרים חזרה, הבית הוא המקום בו אתם מבלים עם האנשים היקרים לכם מכל, בני המשפחה שלכם.

לאורך תקופת הקורונה אנחנו ראינו האצה של מגמה קיימת, היא הצורך של אנשים לעצב את הבית שלהם בקפידה. המעבר לעבודה מהבית, בשנים בהן הבית היה המקום בו עשינו הכל, אם זה לעבוד או לבלות בצפייה משותפת, עם האנשים הקרובים אלינו ביותר, הובילה להתחדשות בכל הנוגע לעיצוב הבית. בין היתר, אנחנו יכולים להצביע על הצורך של רבים להשקיע במרפסת. אם זה משום שהחיים העירוניים מרחיקים את האדם, שלא בטובתו, מהאדמה, אם זה משום שבימים בהם לא ניתן היה לצאת החוצה, רבים גילו את המרפסת שלהם מחדש. אם אתם מחפשים רעיונות יצירתים עבור עיצוב מרפסת ואם אתם רוצים להפוך את הנקודה המיוחדת הזו, 'לפנינה של הבית', אתם מוזמנים להמשיך לקרוא.

עיצוב מרפסת משפיע על איכות החיים שלכם

הדבר המעניין לגבי עיצוב מרפסת חכם, אלו המחקרים המעידים על כך, שאלו אשר מבלים זמן באוויר הפתוח, מי שרואים צמחיה מול העיניים ונהנים מהירוק, אותם אנשים עתידים ליהנות מירידה במתחים ומתחושות של הקלה משמעותית. בעידן בו אנחנו כל היום 'רצים אחרי הזנב של עצמנו', אנחנו חייבים להשקיע בסוג של 'ריאה ירוקה'. אוסף של צמחים, הממוקמים במרפסת ומספקים לנו הזדמנות לצאת החוצה ולנשום אוויר. אגב, מי מבינכם שאוהבים לארח, שימו לב, עיצוב מרפסת נכון יכול לספק לכם עוד פינה לארח חברים ובני משפחה. הרי, מה עושה לנו טוב יותר על הלב מאשר לבלות עם אנשים שאנחנו אוהבים? אבל, אחרי שדיברנו על היתרונות של עיצוב מרפסת, יש לנו כמה רעיונות פרקטיים שיעזרו לכם להפוך את החלום למציאות.

כמה טיפים לעיצוב מרפסת גדולה וכמה טיפים לעיצוב מרפסת קטנה

כמובן, עיצוב מרפסת מושפע קודם כל, בראש ובראשונה, מהגודל. במידה ומדובר על מרפסת קטנה, היינו ממליצים לכם למצוא כל פתרון יצירתי כדי להשאיר עוד קצת מקום פנוי. למשל, בחירה של מערכת ישיבה הכוללת פינות אחסון, הנחה של צמחים על מעקה המרפסת כדי לפנות מקום ברצפה, בלי לוותר על צמחייה, כל אלו יעזרו לכם לנצל את השטח של המרפסת הקטנה, בצורה הטובה ביותר. לעומת זאת, אם אנחנו מדברים על עיצוב מרפסת גדולה, נסו דווקא למלא את החלל עד כמה שניתן. הבעיה המרכזית של מרפסת גדולה, זה שבתוך זמן קצר, אתם עתידים לגלות כי חלק נכבד מהמרפסת הופך למה שקוראים לו בשפה העמימית: 'הג'אנקיה של הבית', כלומר, חלק מהמרפסת הופך כמו 'למחסן זמני ולא מוכרז' של הבית. כדי למנוע את זה, רכשו מחסן למרפסת, שם תאחסנו את כל הציוד בצורה מסודרת. אם יש לכם עוד מקום, הניחו עוד מושב לפינת הישיבה ומלאו את החלל הנותר בעציצים. כך, המרפסת תקבל כמו סוג של 'מסגרת' והתחושה תהיה של אסתטיקה והרמוניה של המרחב.

אתם ממש לא צריכים הרבה כסף כדי לעצב מרפסת

לא פעם, אפשר לראות את מי שהשקיעו הרבה כסף בעיצוב פנים הבית, בעוד המרפסת לא מקבלת את אותו התקצוב. זו לא בעיה בכלל. היתרון במרפסת הוא שתמיד אפשר לשתול עציצים בכלים מאולתרים. הסיר הישן של סבתא יכול להפוך לעציץ מצויין ובתור מערכת ישיבה, אפשר להשתמש בכיסאות ופינות ישיבה ישנות, אשר ממילא לא היה לנו מה לעשות איתם. כמובן, אם יש לכם תקציב, תמיד אפשר לרכוש פינת ישיבה חדשה מהניילונים ולהשקיע עוד בטיפוח עציצים מרשימים. אבל, זכרו כי אפשר להפוך כל מרפסת לפינה מושלמת, עם קצת יצירתיות ורעיונות מהאינטרנט.

גופי תאורה וחיפוי הרצפה

שני אלמנטים שיכולים לשנות את כל התמונה, זה השימוש בגופי תאורה ובחיפוי לרצפות המרפסת. נתחיל בראשון, גופי תאורה יאירו את המרפסת בלילה ויוסיפו עוד אלמנט קסום לאווירה. בתור גופי תאורה אתם יכולים לבחור בכמה גופי תאורה קטנים יחסית ולהוסיף עליהם שרשרת של נורות זעירות. התחושה שתיווצר היא של כמו מרפסת 'מסיפורי אגדה'.

לגבי חיפוי הרצפה, באמצעות טפט פשוט דמוי פרקט ואפילו, אם יש לכם סכום כסף פנוי, תוכלו לרצף את המרפסת בריצוף דמוי פרקט עשוי PVC וחומרים מהסוג הזה, כך תוסיפו עוד אלמנט 'כפרי', למרפסת, בעיר הסואנת. אגב, שילוב של פריטים עשויים עץ וקש, הם כבר הפכו מזמן לטרנד בכל העולם ואלו, יתנו כמו תחושה של חמימות למרפסת המפנקת שלכם.

לכו לשאוב השראה ויזואלית ותמונות של עיצוב מרפסת

בסופו של דבר, רק אתם יכולים לדעת למה אתם מתחברים יותר או פחות. מוזמנים לקרוא על טיפים נוספים באתר שלנו ולחפש תמונות שיעזרו לכם לדייק את הרעיונות שלכם, כדי שתוציאו אותם לפועל ותהפכו את המרפסת שלכם, למקום הכי טוב בבית.

אולי יעניין אותך

עיצוב מרפסת 12 מטר

עיצוב מרפסת 12 מטר – איך עושים את זה?

החלום הישראלי בדרך כלל כולל בית עם גינה, ילדים בחצר וכלב או כלבה, אם אפשר. אבל, מה לעשות, המציאות לא תמיד מסתדרת בדיוק כמו שהיינו רוצים.

מיטות שיזוף לגינה

איך להתאים ריהוט גן לסוג הפרגולה

עיצוב הגינה הביתית מצריך שילוב בין אלמנטים עיצוביים לצרכים פונקציונליים, תחת מגבלות של היקף שטח הגינה, אקלים וסביבה לצד כיוון האוויר, שעות החשיפה לשמש ועוצמת הקרינה, אל מול אופי המשפחה, הרכב המשפחה והרגליה. אחד האלמנטים הראשונים הנדרשים לעיצוב ולניצול נכון של הגינה הוא התקנת פרגולה, המספקת הצללה וקירוי והופכת את החלל החיצוני לבית לחלל המתאים לבילוי ולאירוח.

כורסא מודרנית מעור חום

הקליקו למבצעים חמים בגרופון