תערוכת מילאנו 2013

תערוכת העיצוב במילאנו פתחה את שעריה בפעם ה 52 במספר וחשפה בפנינו חגיגה של עיצוב כמו שרק איטלקים יודעים לעשות. מיטב החברות העולמיות השתתפו בתערוכה ובשונה מהתערוכות העולמיות האחרות כמו בקלן למשל לכאן מגיעים רק האליטות העיצוביות. מעט מאוד יצרנים מחוץ לייבשת אירופה מגיעים לתערוכה והרמה העיצובית הגבוהה נשמרה גם השנה.

ידוע שהאופנה משקפת את הלך האורך העולמי ובדרך כלל ניתן להסיק מסקנות רחבות היקף מהטרנדים העיצוביים אשר משליכים על הלך הרוח וצורת המחשבה העולמית. בכל שנה יכולנו לשים דגש חזק ומאוד ברור על מגמות אך בתערוכה הנוכחית הייה נראה כי כל מותג בחר לעצמו את הכיוון ואין לנו קו מנחה אחיד בין של המעצבים.

ובכל זאת ניסיתי לזהות מגמות אשר כמובן גם ינחו אותנו בבחירת קו המוצרים, הצבעים ועיצוב אולמות התצומגה שלנו. ניתן הייה לראות כי הטרנד האפור עדיין חי ובועט. המחליף הטיבעי של הגוון הלבן הקר והמנוקר מלפני שנתיים שלוש עדיין צועד בראש סדר ההעדפות של מעצבי העל. האפור מככב על שלל גווניו וניתן הייה להבחין בשילובים מיוחדים של צבע. את שילובי הצבע הייה ניתן לחלק לשני מגמות בולטות הראשונה הם צבעי הכתום והחרדל והשניה הם צבעי הכחול והטורקיז. כל קבוצת צבעים נראית נהדר על בסיס אפור כהה ובהיר כאחד.

בכל נושא גווני העץ החלו לבצבץ גוונים חמים יותר, מעיין שילוב של אפור וחום על כל שלל צבעי הנס קפה. האלון הטיבעי שכרגע שוטף את רוב אולמות התצוגה בארץ כמעט וחדל מלהתקיים כבר שנה שניה ברציפות ואת מקום האלון הטבעי מחליף לאט לאט האגוז הטבעי והאלון האפור.האלון האפור הוא למעשה התגלית שלי מהתערוכה הזו. ניסיון שובה לב של החדרת הגוון האפור לממלכת עצי האלון אשר מצליח ומתקבל גוון אפור כחלחל שממש מצליח לזכך את השילוב הזה הקיים בין גל גווני האפור וגווני הכחול גם יחד - פשוט מדהים,מערכות ישיבה מדהימות ביופיים.הטרנד האקולוגי אשר מתעצם בכל יום מתוך הבנה טובה יותר שעלנו לשמור על הכדור עליו אנו חיים זלג גם אל עולם העיצוב וקיבל ביטוי משמעותי של ממש. עשרות ביתנים עוצבו בהשראת הטרנד האקולוגי בעזרת לוחות עץ ממוחזרים כגון סיבית ו m.d.f והציגו חללי תצוגה לתפארת. הגדילו ועשו חלק מצומצם מהיצרנים והציגו דגמים אקולוגים אשר ייוצרו עם פגיעה מינימאלית בסביבה ומכילים אחוז גבוהה מאוד של חומרים ממוחזרים. כך למשל דגם ה kris eco של חברת Ditre Italia (דיטרה איטליה) עשוי מ 100% חומרים טבעיים וללא פגיעה בסביבה. מערכת הישיבה החדשה מגיעה עם ריפוד בד טבעי כגון בדי כותנה ושריגים, את רצועות הגומי התומכות במושב החליפו סיבי במבוק ואת הרגל בגימור צבע החליפה רגל בגוון מוברש טבעי - הכל למען הסביבה והעיצוב. את הדגמים החדשים של מיטב החברות תוכלו למצוא באולמות התצוגה שלנו החל מחודש ספטמבר הקרוב. אז אתם מוזמנים להגיע ולבקר ולהתרשם ממגוון הטרנדים האחרונים. כמו כן העיצוב החדש של אולמות התצוגה ייחשף ויש שמועות על מבצעי השקה מיוחדים.

ראה עוד: סלונים מעוצבים | מזנונים תלויים

נתראה באולמות התצוגה,
איתן רודה, אדריכל