איך לבחור מערכת ישיבה מעור?

היצע הדגמים והחברות בענף הריהוט בארץ הוא עצום ומגוון. לאחר סקירה מהירה של מספר חנויות ומותגים אנו רוצים לדעת באמת שאנו מקבלים תמורה מיטבית עבור הכסף שלנו ושלא נםלנו קורבן לעוד רשימת הבטחות של איש המכירות. אז כיצד כיצד ניתן לזהות מערכת ישיבה איכותית באמת? הרי כל איש מכירות באשר הוא יבטיח לנו כי המוצר שלו הוא הטוב ביותר, אז למה אנו הצרכנים צריכים לשים לב לפני ואחרי הקניה?

מה כדאי לשים לב בקניית מערכת ישיבה מעור?


1. כיסוי עור מלא או חלקי, שונה או אחיד?


מערכות ישיבה בכיסוי עור פופולאריות מאוד באיזורנו משני סיבות עיקריות. הראשונה, המראה היוקרתי והשניה התחזוקה הקלה. הדבר הראשון שצריך לבדוק במערכת ישיבה בכיסוי עור היא האם כיסוי העור הוא מלא. ישנן הרבה מאוד יצרנים (ברמות נמוכות לרוב) אשר מציעים מערכות ישיבה בכיסוי עור חלקי, ז"א שהעור מכסה רק שליש מהמוצר - אותו חלק הנוגע בגוף. בעוד שכל המעטפת, הגב וחלקו התחתון של החזית מגיע בדמוי עור (או בכינויים רבים אחרים כגון עור תעשייתי, עור אקולוגי, טפלון סקיי...).
ברוב המקרים מערכות ישיבה מסוג זה מיוצרות במזרח הרחוק (סין, אינדונזיה וכו...).

השילוב בין עור אמיתי בשליש מהסלון ופלסטיק בצורת עור בשני השלישים האחרים מבטיח מחיר נמוך יותר ואטרקטיבי יותר לצרכן אך הוא גורר אחריו בעיות רבות לאורך השנים. כך למשל דהיית הצבע בעור אמיתי שונה ופחותה יותר לעומת דהיית הצבע בחלק המכוסה פלסטיק. דבר שיגרור אחריו קבלת שני גוונים במערכת הישיבה לאחר  זמן לא רב. יתרה על כך גמישותם השונה של שני סוגי הכיסויים מהווה מקור לפורענות בתפרים אשר נוטים להיקרע בחיבור בין שני החומרים.

במקרה "הטוב יותר" איש המכירות יטען בתוקף שמערכת הישיבה אותה אנו רואים עשוייה עור אמיתי ומלא מכל צדדיה. וכאן נשאלת השאלה הבאה: האם זהו אותו העור?

בארץ נפוצים בעיקר מערכות ישיבה בעלות עור אמיתי משולב. אותן מערכות אשר מציעות עור אמיתי בשליש העליון של מערכת הישיבה אשר נוגע בגוף ועור פחות טוב בהרבה בשני השלישים האחרים של מערכת הישיבה. גם כאן התופעות הן אותם התופעות, דהיית צבע שונה לאורך הזמן וקרעים בעור בחיבור ההשקה בין שני הסוגים של העור. לכן תמיד יש לבדוק את חלקו האחורי של מערכת הישיבה, את צידיה ואת חלקה התחתון בחזית. אם הם עשויים חומר שונה אשר הוא קשיח יותר וגס יותר למגע הרי שעומדת לפניכים מערכת ישיבה מעור משולב אם מלא או חלקי.

מערכות ישיבה אלו מיוצרות גם כן במזרח (סין, אינדונזיה...) אך בעיקר במדינות מזרח אירופה (רומניה, בולגריה...) ובדרום איטליה.
המצב המועדף והטוב ביותר מבחינת רמת המוצר היא מערכת ישיבה מעור אמיתי אחיד ומלא. כך אנו מבטיחים לעצמנו מוצר אמין לאורך זמן ללא הבדלי גוון וקרעים.

2. סוג העור


כמה מכם אשר הסתובבו באולמות התצוגה של מיטב החברות וודאי שמעו את תורת דירוג העור אשר משתנה מיצרן ליצרן והנפוצה שבהם היא עור הנאפה על שלל מספריו.
נאפה 2,000, נאפה 4,000, נאפה 5,000 או 1,000,000 כולם חסרי משמעות. מדרגת את העורות שברשותה על פי מספרים ואותיות אשר לא ניתנים להשוואה בחברה אחרת. כך שנוכל למצוא בחברה א' עורות בדירוג נאפה 2000, 3000 ו 4000 ובחברה שניה 2000, 4000 ו 6000. אחרות מדרגות על פי a,b,c ואחרות על פי שמות. העניין הוא פשוט, לא ניתן באמת להשוות עורות בין החברות השונות כי כל חברה מגדירה לעצמה את קו המוצרים שלה, כל עור מקבל עיבוד אחר ושונה ומכאן גם השוני במחירים.

העורות הנפוצים בשימוש בארץ הם דווקא העורות המועבדים אשר עמידים יותר בפני שחיקה, אבק ולכלוך ומחירם זול יותר לעומת העורות הטיבעיים. העור המעובד הוא עור אמיתי לכל דבר אשר נלקח מהשכבה הפנימית של העור, כך שהוא יותר קשיח ופחות נושם.(ומכאן המיתוס העיברי ש"על סלון עור מזיעים כי הוא לא נושם"). מנגד נוכל למצוא את העורות הטיבעיים. הם לא אחידים במראה שלהם ומקנים למערכת הישיבה מראה אקסקלוסיבי יותר אך הם עדינים יותר ויותר פגיעים. הייתרון הגדול ביותר שלהם הוא לא רק המראה הנהדר אלה התחושה הקלילה והאוורירית אשר ניכרת במיוחד בעת ישיבה ממושכת.

זה המקום לציין כי עובי העור הוא אינו ערובה לאיכות או למחיר. קיימים עורות עבים מאוד וזולים מאודים ומנגד דקים מאוד ויקרים מאוד.

סוג העור המכסה את המוצר משליך בדיעבד גם על איכות הייצרן ועל איכות מערכת הישיבה כולה. כך למשל לא נוכל למצוא מערכת ישיבה מעור משולב שהיא ברמה גבוהה באמת... הרי כל המטרה הייתה לחסוך בעלויות כך שהחסכון התבצע בכל רמות המוצר, החל משלד הספה, דרך רצועות התמיכה והריפודים ועד לעור ולתפרים... לעומת זאת לא ניתן (או לפחות קשה מאוד) למצוא מערכות ישיבה בכיסוי עור אמיתי מלא ואיכותי (כגון עור טיבעי) אשר רמת השלד, הריפודים והתמיכה בה נמוכה.

3. מי הייצרן?


עם הטכנולוגיה הקיימת כיום העולם הפך להיות כל כך קטן וכל כך שקוף עד שכל המידע הפך לזמין ביותר. במידה ומערכת הישיבה שבחרתם מיווצרת בחו"ל אני ממליץ בחום להיכנס לאתר הייצרן ולקרוא על המוצר. הייצרן לא יגלה את נקודות התורפה של המוצר אך יאפשר לכם לראות את רמת החברה, ארץ הייצור (ולא רק ארץ משכן החברה) וחפש חוות דעת בפורומים ברחבי הרשת. ייצרן אשר מייצר במדינות אשר מועדפות על הצרכן כגון איטלה וגרמניה יפרסם זאת בגלוי. יצרן אשר מייצר ברומניה בולגריה ובסין יעדיף שלא להביע את עמדתו בנושא. יתרה מכך יצרנים רבים אשר בסיס חברתם באיטליה ושם החברה הוא איטלקי לכל דבר מייצרים כיום ברומניה ובסין.

חשוב לזכור כי הרבה מאוד יצרנים איטלקיים אשר נתפשים בעיני הצרכן בארץ כיצרנם איכותיים הם למעשה יצרנים ברמה יחסית נמוכה בלבל העולמי ולרוב המקרים ממוקמים בדרום איטליה ולא במחוזות הצפוניים. בירור קצת יותר מעמיק ברחבי הרשת יגלה לכם גם את זה.

קצת עלינו


חברת רודה היא היבואנית הרשמית והבלעדית של חברת Ditre Italia לישראל. כל מוצרינו מיוצרים בצפון איטליה ללא יוצא מהכלל ומגיעים אלינו לישראל דרך נמל ונציה.

מוצרי העור שלנו עשויים מעור אחיד ומלא בלבד ואת רמת העור תוכלו לבחור ממגוון רחב של עורות וכיסויים. אצלנו ברודה כל האופציות פתוחות בין עם כיסוי עור מעובד או טיבעי, גס או עדין, עבה או דק. בכל מקרה רמת השלד, ריפודים, תפרים, גימורים אותן אנו מציעים הן מהגבוהים ביותר.

אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה בכל הנוגע לטקסט הקשור לעיל. אל תהססו לפנות אלי במייל ל info@roda.co.il ואני יענה בהקדם.
להתרשמות ממערכות הישיבה מעור

ראה עוד: רהיטי יוקרה | מיטות מעוצבות

נתראה באולם התצוגה,
איתן רודה