איך להתאים את מערכת הישיבה לחלל הבית?

מערכת ישיבה היא קנייה לטווח ארוך, כל מערכת ישיבה שתחליטו לרכוש תישאר עמכם למספר שנים לא מבוטל. אייך נוכל לוודא שמערכת הישיבה שלנו באמת תתאים לנו?

עולם מערכות הישיבה מלא בטרנדים המתחלפים בערך כל 5 שנים ואילו הצרכן הישראלי מחליף מערכת ישיבה כל 7-10 שנים בממוצע. ומכיוון שהסלון בכלל ומערכת הישיבה בפרט הם כרטיס הביקור של הבית חשוב לנו שתמיד יראו טוב ותמיד יראו מעודכנים.מערכות ישיבה מעוצבות


בחירת מידות מערכת הישיבה


ראשית יש לבחור את המידות המתאימות לנו ואת הרכב מערכת הישיבה. במידה ובבית חיים עד ארבע נפשות כל מערכת פינתית ממוצעת תתאים דהיינו 3 מושבי ישיבה ומושב אחד המשמש לשכיבה - שייז לונג. במידה ומספר הנפשות החיותבבית על בסיס קבוע הוא בין 5 ל 6 אז כבר נצטרך להיות יוצר יצירתיים ולכוון למערכת פינתית עם כורסאות בודדות שישלימו את העיצוב ואת מקומות הישיבה החסרים. בעת האחרונה השתנתה המגמה העולמית, ויותר ויותר מעצבים מעדיפים לכוון את לקוחותיהם לספה 4 מושבית גדולה המשתרעת בין 3 ל 4.5 מטרים בהתאם לחלל הבית. העדפת הספה הארוכה משתלבת עם המגמה המינימליסטית המודרנית אשר שורה באירופה בעשור וחצי האחרונים ומספקת לנו המשתמשים חלל מרווח יותר מאי פעם מבלי להפסיד את מקומות הישיבה. ניתן לשלב כורסאות מעוצבות על מנת להשלים את מראה חלל המגורים.


בחירת הרכב מערכת הישיבה


הרכב נוסף אשר לאט לאט זוחל חזרה הוא ההרכב הקלאסי של תלת ודו. אותו הרכב אשר אנו מכירים מזה מספר שנים אחורה אשר מספק את יחס המושב/ידית הגבוהה ביותר ולמעשה מספק את מספר מקומות הישיבה הנוח הרב ביותר. אז נכון, זהו הרכב קצת פחות סקסי וקצת פחות קטלוגי אך בהחלט ניתן להשיג בעזרתו תוצאות פרקטיות ומעוצבות כאחד. חשוב לזכור כי לא משנה כמה מערכת הישיבה שלנו גדולה כאשר יגיעו האורחים נצטרך לצרף גם את כיסאות פינת האוכל כי היא לעולם לא תספיק לכל האורחים. מערכת הישיבה שלכם היא בשבילכם ויש לחשוב עליה לשימוש יום יומי יותר מאשר לשימוש האורחים פעם בתקופה.  

לאחר שבחרנו את ההרכב ווידאנו שהמידה מתאימה נצטרך להגיע לחלק הקשה ביותר - הצבע! בשנים האחרונות היינו עדים למספר גוונים אשר התחלפו בשיטתיות החל מירוק בקבוק דרך כחול, חום ולבן ועד לכוכב העכשווי אפור. חשוב לבחור צבע שהוא לא רק טרנדי אלא גם צבע שאנו באמת אוהבים ושיהיה מתאים לשימוש מערכת הישיבה. כך למשל נעדיף צבע קצת יותר כהה לסלון משפחתי פעיל ולחילופין נוכל להעז בצבעים בהירים מעט בסלון שמארח רק לעיתים רחוקות. רובנו גרים בדירות ממוצעות אשר גודל חלל חדר הסלון הוא עד 30 מ"ר. לכן מתוך שיקולי הקלה על המרחב, אני מעדיף לבחור מערכות ישיבה בעלות שלד דק ורגל גבוהה - כך גם בשילוב עם גוונים כהים יותר כגון אפור או אפילו שחור מערכת הישיבה משדרת קלילות ולא מעיקה על החלל.

שילוב אביזרים בגוונים שונים אשר ניתן להחליפם הם אופציה מצוינת לשינוי אופי חלל המגורים. כריות, שטיח, תאורה, סטנד לעיתונים ואפילו קולב למעילים אשר משולבים בעדינות הרצויה,  ועם הגוונים המתאימים יכולים לעורר את כל חלל המגורים ללא כל שינוי במערכת הישיבה עצמה. אישית אני מקפיד לשנות את הגוונים בחלל המגורים שלי אחת לשנתיים או שלוש. כך אני שומר על מראה מעודכן ותחושה נעימה בבית. 

על מנת להתאים לכם את מערכת הישיבה המתאימה לכם ביותר אתם מוזמנים לבקר אותנו בליווי תכניות הבית ואנו נדאג לעשות בשבילכם את העבודה.

כשלב שני אנו נדאג לבקר במקום ולהכיר אתכם כך שמערכת הישיבה הבאה שלכם תהיה מתאימה לכם ביותר בכל האספקטים החזותיים כגון צבע ומידה.

לתיאום פגישה מראש
אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 09-8858886 ואנו נדאג לשאר.

ראה עוד: מערכות ישיבה מעור איטלקי

תתחדשו!
איתן רודה